İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Kadıköy'de köpeğe şiddet zanlısı serbest
Kadıköy'de köpeğe şiddet zanlısı serbest
21 HAZİRAN DÜNYA ALS GÜNÜ
21 HAZİRAN DÜNYA ALS GÜNÜ
Yazı Detayı
21 Ocak 2020 - Salı 16:24 Bu yazı 419 kez okundu
 
EYÜPSULTAN İLÇESİ, ALİBEYKÖY MAHALLESİNDE 9.800.M2 ASKERİ ALAN YAPILAŞMAYA AÇILDI.
İbrahim Doğan
ibrahimdogan57@hotmail.com
 
 
 9800m2 Hasdal Kışlasının içindeki askeri alanı plan tadilatı ile yapılaşmaya açtı. 1/5000 NİP ve 1 /1000 ölçekli Uygulama İmar planı bakanlık tarafından düzenlenerek 13. 01. 2020 tarihinde askıya çıkarıldı. Söz konusu alanın bir kısmı daha önce yapılaşmaya açılmış ve Yandaş firmalara verilmişti. Yapılan planın gerekçesinde kamu binaları gerekçe gösterilerek yoğunluk 2 emsal ve yapı yüksekliği 5 kat olarak düzenlenmiştir. Bu alanda itfaiye binaları, 112 acil servis, 155 polis imdat merkezleri yapılacağı belirtilmiştir.
Bu bölge orman alanın komşuluğunda bulunmakta ve olası Marmara depreminde toplanma alanı olarak kulanilacak alanlar için en çok ihtiyaç duyulan alandır. Zira planda askeri alan fonksiyonuna kalan yerler yapılaşmanın önünde önemli bir esiktir. Bölgenin gerçek alanda yeşil, park ve toplanma alanlarına ihtiyaç vardır. Plan ilkelerine ve plan bütünlüğüne aykırı olan bu düzenleme gerçekten kamu yararına aykırı ve gereksizdir.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bu kentin planlarından uzak durmalı. Ve İstanbulun planlarını İBB ve yerel yönetimlere bırakmalıdır. Esas itibarı ile bu görev ve yetki yerel yöneticilerin dır. Yasa tanımıyan ve hukuka aykırı olarak yapılan bu planları asla kabul etmiyoruz.
 
Etiketler: EYÜPSULTAN, İLÇESİ,, ALİBEYKÖY, MAHALLESİNDE, 9.800.M2, ASKERİ, ALAN, YAPILAŞMAYA, AÇILDI.,
Yorumlar
Haber Yazılımı