İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Levent Üzümcü Kartallı sevenleriyle buluştu
Levent Üzümcü Kartallı sevenleriyle buluştu
Kartal Belediyesi yetenek sınavına ilgi yoğundu
Kartal Belediyesi yetenek sınavına ilgi yoğundu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Çat Kapı Adlı Tiyatro Oyunu İzleyicileri Kahkahaya Boğdu
Çat Kapı Adlı Tiyatro Oyunu İzleyicileri Kahkahaya Boğdu
Madenci izliyor, takip ediyor, affetmeyecek, söküp alacak!
Madenci izliyor, takip ediyor, affetmeyecek, söküp alacak!
Haber Detayı
17 Şubat 2020 - Pazartesi 18:56 Bu haber 1493 kez okundu
 
Tüm Refahiye Platformu Hızır Cemi Düzenledi.
Birleşmek başlangıç Birliği sürdürmek gelişme Birlikte çalışmak başarıdır.
- Haberi
Tüm Refahiye Platformu Hızır Cemi Düzenledi.

15.02.2020 Cumartesi günü, güçlü yapısıyla gün geçtikçe kartopu misali büyüyen ve artık hep birlikte büyük bir aile olan,

REFAHİYE DERNEKLER PLATFORMU olarak Maltepe Cem Evinde canlamızla beraber (570-585 canımızla) HIZIR CEMİ mizi yaptık. Tarihimize bir not düşen bu cem'le birlikte bu Gök Kubbede Büyük hoş bir seda ile iz bırakan bir birinden kıymetli Dernek Başkanlarıma, katılan canlarımıza yürekten ve gönülden teşekkür ediyorum. Birliğimiz Dirliğimiz Daim Olsun. Her Daim Sağ ve Var Olun.
Hızır Orucu Tutan Tüm Canların Duaları ve Lokmaları Hak Katında Kabul Olsun.

HIZIR CEMİMİZE Ulaşımımızı Sağlayan,
Beyoğlu Belediyemize, Ümraniye Belediyemize, G.O.Paşa Belediyemize ve Şişli Belediyemize Platformumuz Adına Çok Teşekkür Ederim.

Refahiye Dernekler Platformu Hızır Cem’i 2020 Hızır Ceminde Bizlere Cem Evlerinin kapılarını açan Maltepe Gülsuyu Cem Evi Emekçilerine, Platform başkanımız Nuri Ağçiçek 'e Özverili ve birleştiriciliği misyon edinen Halil İbrahim Bal' a, Başkanımız Hüseyin Deliklitaş 'a bu bağlamda Tüm Refahiye Platform başkanlarımıza ve tabiki bizi Yanlız bırakmayan Canlarımıza sonsuz teşekkürler Birliğimiz daim olsun.ERZİNCAN REFAHİYE DERNEKLER PLATFORMU 15.02.2020 Tarihinde Maltepe Cem Evinde 15 köy Derneği ile beraber HIZIR CEMİ yaptı. Hızır Cemine katılan köyler AKBAĞ, ARPAYAZI, ÇIRAGEDİĞİ, DEREBAŞI, DİŞTAŞ, GÜMÜŞAKAR, GÜLENSU, GEMECİK, KONAK, KALKANCI YAĞMURTEPE, KIRIKTAŞ, KÜRELİK, SIRALI, SARIKOÇ, YENİYURT Hızır ceminde bilgilendirme konuşması yapan Platformun sözcüsü Nuri Ağaçiçek yöre Derneklerinin neden bir araya geldiğini ve bugüne kadar beraber yaptıkları çalışmaları anlattı. Platformun büyük bir aile olduğunu oluşan bu birliktelikle beraber tarihimize ve kültürümüze sahip çıktığını söyledi. Büyükşehirlerde insanların artık birbirlerini tanımadığını ve kolay kolay bir araya gelemediklerine değinerek köy derneklerinin önemini söyledi. Birbirimizle ve komşularımızla iyi ilişkiler içinde olmamız gerektiğine değindi. Konuşmasının sonunda birlik ve beraberlik mesajları vererek hızır cemine katılan herkeze teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı. Hızır cemi Hışto ocağından METİN EYCAN dede tarafından yürütüldü.
 
 
Kaynak: (MCÖ) - Marmara Çağdaş ÖZEL Editör: Fevzi Işık
Etiketler: Tüm, Refahiye, Platformu, Hızır, Cemi, Düzenledi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı