İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Başkan Kılıç’tan semt pazarında “sosyal mesafe” uyarısı
Başkan Kılıç’tan semt pazarında “sosyal mesafe” uyarısı
23. Metin Göktepe Gazetecilik Ödüllerini kazananlar belli oldu
23. Metin Göktepe Gazetecilik Ödüllerini kazananlar belli oldu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Maltepe’de dalış eğitimleri devam ediyor
Maltepe’de dalış eğitimleri devam ediyor
Mor ve Ötesi Ataşehirde
Mor ve Ötesi Ataşehirde
Haber Detayı
28 Ekim 2019 - Pazartesi 14:53 Bu haber 1913 kez okundu
 
Tabelayı 23 Haziran'da astık
CHP Maltepe İlçe Başkanı Savaş Yücel, İlçe başkanlığındaki tabelanın yırtılması ile ilgili eleştirileri yanıtlarken, “23 Haziran seçimlerinde oyumuz 197 bin 322, AKP’nin oyu ise 122 bin 198. 85 bin oy fark ile, biz tabelayı Maltepe’ye astık” dedi.
- Haberi
Tabelayı 23 Haziran'da astık

CHP Maltepe İlçe Başkanlığı, ilçe gazetecileri ile kahvaltıda bir araya geldi. Altıntepe Kadın Girişimi Mutfağı’nda gerçekleşen kahvaltıda söz alan İlçe Başkanı Savaş Yücel, “27 Şubat 2019 tarihinde, özellikle üzerine basarak söylüyorum ki, Genel Başkan Yardımcımız Oğuz Kaan Salıcı’nın imzasıyla atamamız yapıldı. 28’inde İl Başkan Yardımcımızdan görevi aldık ve aynı gece Cumhuriyet Halk Partisi’nin en aktif gücü olan gençler ile birlikte sokaklara çıktık. Daha önce yönetimimizde bulunan boşluk nedeniyle her taraf AKP ve MHP bayrakları ile donatılmıştı. O gece Maltepe’nin tüm sokaklarını, caddelerini bayraklarımız ile donatarak ve örgütümüzle bütünleşerek seçimin psikolojik üstünlüğünü ele almaya çalıştık. 
Bildiğiniz gibi devlet memurluğundan emekli olduktan sonra ilk iş olarak Cumhuriyet Halk Partisi’ne kaydımı yaptırdım. Mahalle temsilciliği yaptım. Bir önceki dönemde ilçe saymanlığı görevi yaptım. Dolayısıyla örgüte yabancı biri değilim. Örgütün tabanından gelen bir arkadaşınız olarak, bütünleşmemiz ve bir arada hareket etmemiz daha kolay oldu. Yönetim Kurulu’ndaki arkadaşlarımızda çeşitli kademelerinde görev almışlardı. Onlarda örgütle iç içe oldukları için örgütümüze sahip çıktılar. Çalışmalara başladık. Kadınlarımız ev ev gezerek, seçim çalışmalarımızı yürüttüler. Zaten belediye başkanımız bir önceki dönemde görev yaptığı için fazlaca anlatmaya gerek yoktu. Maltepe halkı, belediye başkanımızın çalışmalarını biliyordu. Büyükşehir başkanımız görevlendirildiğinde onu fazla tanımıyordu halk. Ne yazık ki, yüzde 8 gibi bir tanınırlığı vardı. En büyük görev ise onu tanıtmak oldu” dedi.
Sağlıklı bir seçimin yapılmasına yönelik katkı sunduklarını ifade eden Başkan Yücel, bu durumdan memnuniyetini de dile getirdi. Seçim sonuçlarına ilişkin de konuşan Yücel, “Aslında 31 Mart gecesi belliydi sonuç. Maltepe’de 30 bin farkla belediye başkanımız Ali Kılıç, yeniden seçildi. 50 bin farkla da Büyükşehir’de önde bulunuyorduk. Ancak AKP ve MHP  üst yönetimi, kendi atadıkları seçim müdürlerini, seçim hakimlerine güvenmedikleri için, onların görevlendirdikleri sandık görevlileri bu seçimi yönettiler. Biz sadece bir üye verdik.Sandıklara baktığınız zaman, ittifak ortağımız olan İyi Parti’nin de seçime katılmadığı için üyesi yoktu. Sandık kurulları AKP, MHP, Saadet Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisinden oluşuyordu. Fakat sandıklarda bir şeyler olmasa da bir şeyler oldu diyerek 17 gün süre Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde, sayım yaptırdılar. Bu sayımda, her türlü oyunu oynadılar. Ancak bizler, bu oyunların hepsine dirençle karşılık verdik. 17 Nisan’da mazbatamızı aldık” dedi.
“Genel siyaset, yerel siyasetten başlıyor”
6 Mayıs tarihinde yapılan hukuk darbesinden de bahseden Yücel, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasının elinden alındığını söyledi. Tekrardan yinelenen seçimlere diğer illerden destek geldiğini anlatan Başkan Yücel, “Büyük bir üstünlük sağlayarak, özellikle de Maltepe’de 197 bin oy aldık. Büyükşehir’de de 800 bin oy farkıyla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız tekrardan göreve başladı. 25 yıl sonra Cumhuriyet Halk Partisi’nin, AKP’nin çok güçlü bir dönemde elinden belediye başkanlığını almak, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarla beraber bize kısmet oldu. Bundan da çok mutluyuz. Bundan sonra görevimiz daha da ağır. Büyükşehir’in özellikle daha rahat çalışması için üzerimize düşen her türlü görevi yaparak, başkanımızın başarılı olması için mücadele edeceğiz. Çünkü genel siyaset, yerel siyasetten başlıyor. Yerel siyasette başarılı olduğumuzda da, önümüzde yapılacak olan 2023 seçimlerinde partimizin göstereceği Cumhurbaşkanı adayıyla ve ezici bir çoğunlukta milletvekili çıkararak, yeniden güçlü bir parlamenter sisteme geçişin yollarını sağlayacağımıza inanıyoruz” şeklinde konuştu.
2 yılda bir yenilen kurultay sürecinin de başladığını anlatan Yücel, üyelerine her türlü kolaylığı sağladıklarını söyledi. Mahalle delege seçimlerinin çok önemli olduğunun altını çizen Yücel, bu seçimlerin demokratik bir koşulda yapılması için çalıştıklarını ifade etti.

 

“Biz tabelayı 23 Haziran’da 
Maltepe’ye astık”
Maltepe İlçe Başkanlığı’nın yıpranarak, yırtılması sonucu çıkan haberlere yönelik de konuşan Yücel, “Biz tabelayı 23 Haziran’da Maltepe’ye koyduk. Cumhuriyet Halk Partisi’nin 23 Haziran seçimlerindeki oyu 197 bin 322, AKP’nin oyu ise 122 bin 198. 85 bin oy fark ile, biz tabelayı Maltepe’ye koyduk” dedi. Göreve başladığı zamandan itibaren gerginlik siyaseti yapmadıklarını belirten Yücel, birlik ve beraberlik içerisinde yaşamayı benimsediklerini söyledi.
“Maaşlarla ilgili bir alakası yok”
Belediyenin temizlik işçilerinin maaşlarının ödenmediğine yönelik sorulan sorulara ilişkin cevap veren İlçe Başkanı Yücel, “Maltepe Belediyesi, bugüne kadar maaşları en düzenli ödeyen belediyelerden bir tanesi. Maaşların ödenmesiyle ilgili bir sıkıntı yok. Akşam yaşanan eylemin nedeni ise işten çıkarılmaları ile alakalı bir sorun. Bununla ilgili gerekli araştırmaları yapıyorum. Olayın gerçek boyutunu öğrendikten sonra ise sizlere bilgi verebilirim. Her taraf ile görüşüp, işten çıkartma sebeplerini bilmiyorum. Bir şey söylemem yanlış olabilir. Geç saatlerde olduğu için gerek belediye başkanından gerek ise işçilerden görüşerek, tam bir sonuç almış değilim. Maaşlarla ilgili bir alakası yok” dedi.
Maltepe bünyesinde bulunan amatör spor kulüpleriyle ilgili haberleri takip ettiğini söyleyen Yücel, fırsat buldukça müsabakalara da katıldığını belirtti.

 

 

 

 

Kaynak: (D) - Diğer Editör: Fevzi Işık
Etiketler: Tabelayı, 23, Haziran'da, astık,
Yorumlar
Haber Yazılımı