İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
06 Ocak 2020 - Pazartesi 14:24 Bu haber 5758 kez okundu
 
PROSSİMA Cafe açıldı.
Ümit Ziya Candaş ve Şener Öncel’in işletmeciliğini yaptığı PROSSİMA Cafe Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Han ve CHP Maltepe İlçe Başkanı Ali Cengiz Erol tarafından açıldı.
- Haberi
PROSSİMA Cafe açıldı.

İşletmesini Ümit Ziya Cantaş ve Şener Öncel’in üstlendiği Café Prossimo kalabalık bir davetli topluluğunun katılımıyla Bağdat Caddesi Orta Meydan Sokak’ta faaliyete başladı. 
Prossimo’da çeşitli damak zevkine uygun yaklaşık 40 çeşit kahve müşterilere sunuluyor. 15 çeşitin üzerinde kek ve tatlı, 8 çeşit sandviç, 8 çeşit tost cafenin menüsünde yer alıyor. 
Kahve içmem diyenler için siyah çay ve meyve çaylarının yanı sıra soğuk meşrubat sergisi de yer alıyor.
Açılışta sorularımızı yanıtlayan Ümit Ziya Cantaş’a once kafenin adının anlamını sorduk ve neden Prossimo dedik, işte yanıtı;
Sizden once de soranlar oldu neden Prossimo diye.  Üç ana sebebi var. ilki en yakın arkadaşlarımdan birisi öz be öz İtalyan kendisi ile kader diyelim 1990 senesinde tanıştık. İkincisi en yakın ikinci arkadaşım ailesi ayrılınca 96’da İtalya’ya gitti bu gün Türkiye’nin tanıdığı büyük iş adamlarından biri oldu . Hayat hikayesini bildiğim ve kendisi sakladığı için bende söyleyemem . Üçüncüsü can yoldaşım, Şenerim. O benim her daim komşum oldu . Bu arada Prossimo İtalyanca da komşu demek”.
Prossimo 3. Nesil kahveciliğin en iyi örneklerinden biri olacak diye konuşunca da hemen sorduk tabiki. Nedir bu 3. Nesil Kahvecilik. Ümit Ziya Cantaş yanıtladı; “Kahvenin yetiştiği bölge, çekirdek türü, çekirdeğinin kafein oranı, hasat şekli, hasat dönemi, kavrulma süresi, kavrulma derecesi, kavrulma tarihi, dinlendirilme süresi, nasıl ve hangi kahve demleme ekipmanlarının kullanıldığı, sertliği – yumuşaklığı hem üreten hem de tüketen için büyük önem kazanıyor. 
3. Nesil Kahve sağlıklıdır. Ne içtiğinizi bilirsiniz, kahvenin hangi ülkede ne şartlarda yetiştiğini, nasıl kavrulduğunu, nasıl demlendiğini...
Kilogramlık paketler fiyat itibariyle göz korkutsa da uzun vadede kullanım süresi ve verilen fiyatın aroma - etki bazında karşılığı aslında oldukça tutarlı olmasını sağlıyor.
Doğal kahve lezzetinin geldiği son noktadır. Binlerce kahve çekirdeğinden damak tadınıza en uygun olanı istediğiniz şartlarda hazırlayabiliyor olmanız, kendinize göre en lezzetli kahveyi hazırlamanızı sağlar.”

 

Açılışa Maltepe Belediye Başkan Yardımcıları Savaş Erol, Haydar Battal ve Belediye Meclis Üyeleri Zeynep Babacan, Kemal Hasgül,  Celal Akgül, Erdoğan Kocaoğlu, Özgür Aksoy, Canan Sezgin, Erkan Dincel, Uluer Kaya ve Sağlık Müdürü Şenol Karasu, Zabıta Müdür Yrd. Altan Yalçın ve birçok Belediye  çalışanı katıldı.

CHP Maltepe Eski İlçe Başkanları Savaş Yücel, Süleyman Kıpırtı, Maltepe Kadın Kolları Bşk. Selver Sönmez, Gençlik Kolları Bşk. Gökhan Demir,SIDAD Genel Bşk. Ali Güngör, ADD Maltepe Şb. Bşk. Olcay Yılmaz, Maltepe Esnaf Kredi Kefalet Koop. Bşk. Ahmet Hulusi Ergin,  MASK Başkanı Behram Kaçar,  Zümrütevler Spor Kulubü Başkanı Zafer Yıldırım, Hayırsever Handan Yelkikanat Hanımefendi, Eski Esenkent Muhtarı Sultan Şahin ve  bir çok Kitle örgütü temsilcisi ve yöneticisi katıldı.

Maltepe'de Yerel Gazete Temsilcileri ; Marmara Çağdaş Fevzi Işık, Son Havadis Selahattin Şimşek,  Katılımcı Maltepe Tayfun köselerden, Anadolu Necmi Sezen, Gazete Hür  İsmet Akkoç, Olay Hülya  Özdemir, Prestij Murat Barış katıldılar.

Açılışımıza Çelenk gönderen :

Ali Kılıç Maltepe Bld. Bşk.

Ali Cengiz Erol CHP Maltepe İlçe Bşk.

Mehmet Erikçi  AkParti Maltepe İlçe Bşk.

Fahrettin Kayhan  Kadıköy Bld. Bşk. Yard.

Muzaffer Doğan

Alican Yüksek Halkbank Sultanbeyli Şb. Md.

Yamanlar Ticaret

İlyas Güldiken ve Ailesi

Erkan Dincel Maltepe Bld.Meclis Üyesi

Fuat Çatal Anadolu Yakası Malatyalılar Dernek Başkanı

Gültekin Karataş

Özcan Ekşi Malatya Arapkir Bostancık Köyü Dernek Başkanı

İmpladent

Cahit Yardımcı Zümrüt Et

Macit Karataşlı

Zümrüt Kuyumculuk

Aysel-Metin Bener

Çeliker Ailesi

Akka Okul Giyim

Nur Kuaför

Kaya Ailesi

İlkiz Giyim Çalışanları

Kadıköy Kardeşleri

Sedna Doop

Nurdan Turunç   Hürkimsa

Miarte-Neri

Ebru Negüzel

Oya Karacaoğlu  Fresh Life Güzellik Merkezi

Onix Aksesuar Ltd. Şti.

 

Kaynak: (MCÖ) - Marmara Çağdaş ÖZEL Editör: Fevzi Işık
Etiketler: PROSSİMA, Cafe, açıldı.,
Haber Videosu
Video bulunamadı.
Yorumlar
Haber Yazılımı