İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
03 Mayıs 2019 - Cuma 16:34 Bu haber 1636 kez okundu
 
Maltepe ile Filistin Arasındaki Proje İşbirliği Gelişiyor
Maltepe Kaymakamlığı’nın konuğu olarak İstanbul’a gelen Gazze Engelli Çocuklar Derneği üyesi 4 psikolog, İstanbul’da EMDR-Avrupa Derneği tarafından sağlanan 4 günlük “PTSD Tedavisinde EMDR Terapisitliği 1. Kademe” eğitimlerini başarıyla tamamlayarak sertifikalarını aldılar.
Sağlık & Çevre & Yaşam Haberi
Maltepe ile Filistin Arasındaki Proje İşbirliği Gelişiyor

Kaymakamlıktan yapılan açıklama şöyle: 

" Proje ortaklığımız sonucunda, İsrail bombardımanı nedeniyle uzvunu  kaybeden ve  travmatize olan yüzlerce Gazzeli çocuğun psikolojik rehabilitasyonu için Filistinli psikologlara EMDR terapisini uygulama yeterliği kazandırılmış oldu. İlçemizdeki Suriyeli çocukların post-travmatik stres bozukluklarının tedavisinde büyük başarı sağladığımız ve bu nedenle İçişleri Bakanlığı tarafından kendi alanında en iyi devlet projesi ödülünü kazanmamızı sağlayan EMDR terapisi tekniği, Gazzeli dostlarımızla gerçekleştirdiğimiz proje ortaklığımız sayesinde artık Filistinli çocukların tedavisinde de kullanılmaya başlandı. 

Katıldıkları eğitim çalışmalarının yanı sıra, dernek başkanı Muhammed Abbas Maltepe Kaymakamlığı'nın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programı kapsamında düzenlenen “Filistin’de ve Türkiye’de Engelli Çocuk Olmak” isimli panelde konuşmacı olarak yer aldı. Panelden iki gün sonra, 26 Nisan Cuma günü, Kaymakamlığımız tarafından Filistinli konuklarımız onuruna bir akşam yemeği düzenlendi.

Akşam yemeğinde davet sahibi Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, Filistin ile ülkemiz arasındaki tarihsel ve kültürel bağların önemine dikkat çekerek, Filistinli dostlarımız ile proje işbirliğimizin önümüzdeki aylarda gelişerek devam edeceğini belirtti. Yemekte ayrıca, bundan sonraki süreçte devam edecek proje ortaklığımız ve gerçekleştirilecek ortak etkinlikler konusunda fikir teatisinde bulunuldu. Konuklarımız 28 Nisan tarihinde İstanbul Havaalanı’ndan ülkelerine yolcu edildi."

 

Öte yandan Şehit Aileleri ve Gazilere iftar verilecek.

Ramazan ayı münasebetiyle, Şehit Aileleri ve Gazilerimiz onuruna düzenlenen iftar yemeğinde siz değerli basın mensubu arkadaşları da aramızda görmek ten onur duyarız.

 

                                                                                        Meftun DALLI 

                                                                                      Maltepe Kaymakamı  

 

 

Tarih          :  06/05/2019 Pazartesi

Saat           : 19.30

Yer             : Cevahir Hotel İstanbul Asia

Adres         : Yalı Mah. Turgut Özal Bulvarı No: 261 Maltepe

İletişim       : Bülent AYDOĞDU

Maltepe Kaymakamlığı  Basın Danışmanı

Tel              :05334839675

                    0216 441 7676-3490

Kaynak: (KAY) - Kaymakamlık Basın Bürosu Editör: Fevzi Işık
Etiketler: Maltepe, ile, Filistin, Arasındaki, Proje, İşbirliği, Gelişiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı