İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Pendik'te facia! Oğlunu kurtarmak için...
Pendik'te facia! Oğlunu kurtarmak için...
Seyit Yalçın Toprağa Verildi
Seyit Yalçın Toprağa Verildi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Boşanma Çocuğa nasıl anlatılmalıdır.
Boşanma Çocuğa nasıl anlatılmalıdır.
Dijitalleşme Çocuklarda Alarm Veriyor.
Dijitalleşme Çocuklarda Alarm Veriyor.
Haber Detayı
23 Haziran 2020 - Salı 14:02 Bu haber 1459 kez okundu
 
CHP'li Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı görevden alındı.
Balıkesir'in Erdek ilçesinin CHP'li Belediye Başkanı Hüseyin Sarı, İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırıldı.
- Haberi
CHP'li Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı görevden alındı.

Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı'nın 1 yıl 15 günlük hapis cezasının Yargıtay tarafından onanması ve kesinleşmiş hapis cezası nedeniyle belediye başkanlığının düşmesinin ardından İçişleri Bakanlığı da Sarı hakkında karar verdi.

Balıkesir Valiliği'nden yapılan açıklamada, ilçede mülkiyeti belediyeye ait olan ve üzerinde benzinlik bulunan gayrimenkul için "akaryakıt istasyonu yapılması ve intifa hakkı ihalesi" ile "akaryakıt istasyonu kiralama ihalesi" düzenlendiği bildirildi.

YARGITAY HAPİS CEZASINI ONADI

Bandırma Ağır Ceza Mahkemesince, her iki ihalede serbest rekabet ortamının kasıtlı olarak engellenerek sonucu süreç başlamadan belli olacak şekilde planlama yapıldığı ve ihalelerin tek katılımcı ile gerçekleştirilerek planlandığı şekilde sonuçlandırıldığının tespit edildiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı'nın ihaleye fesat karıştırma suçu kapsamında 1 yıl 15 gün hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verildiği ve bu kararın Yargıtay 5. Ceza Dairesinin 20 Mayıs 2020 tarihli kararıyla onandığı anlaşılmıştır.

Belediyenin önemli bir taşınmazı ile ilgili iki ayrı ihale süreci konusunda bizzat mahkeme kararıyla tespit yapılması ve bu kararın onanması üzerine adı geçen Belediye Başkanı, Anayasa'nın 127'nci maddesinin 4'üncü fıkrası ile Belediye Kanunu'nun 47'nci maddesi gereğince geçici bir tedbir olarak İçişleri Bakanlığınca görevinden uzaklaştırılmıştır.

Hüseyin Sarı Biyografisi

25 Haziran 1963 tarihinde Balıkesir’in Erdek ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Erdek’ te, orta öğrenimini İstanbul Özel Şişli Koleji’nde tamamladıktan sonra, Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi Bölümüne başladı. Buradaki eğitimine ara vererek 1986 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu.

1994 yılında Belediye Meclis Üyesi olarak siyasete atıldı. 1999 ve 2009 yılları arasında Erdek Belediye Başkanlığı görevin, yerine getirdi. Hüseyin Sarı, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Hüseyin Sarı, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde CHP'den Balıkesir İli, Erdek İlçesi Belediye Başkan adayı oldu.

Kaynak: (D) - Diğer Editör: Özge Buluç
Etiketler: CHP'li, Erdek, Belediye, Başkanı, Hüseyin, Sarı, görevden, alındı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı