İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
03 Ağustos 2018 - Cuma 09:58 Bu haber 2332 kez okundu
 
Başkan Kılıç, Muhtarlarla Buluştu
Önceki gün, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Maltepe İlçesinin mahalle muhtarlarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Başkan muhtarları dinleyip, notlar aldı. Durumu sosyal medyada gören Maltepeliler ise sorunlarını yorum bölümünden iletmeye çalıştılar.
Ekonomi- Politik Haberi
Başkan Kılıç, Muhtarlarla Buluştu

Başkan, dinledi ve not aldı

 

İstanbul Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç,  Maltepe İlçesinin mahalle muhtarlarıyla kahvaltıda bir araya geldi. 18 Mahallede çözüm bekleyen sorunlarını ve taleplerini sıralayan muhtarlar, belediye yönetimine, kurulan diyaloglar, çözüm odaklı yaklaşım için de teşekkür etti. Muhtarların taleplerini teker teker dinleyen Kılıç notlarını alarak çözüm bulmak için gerekli değerlendirmeleri hemen yapacağını belirtti.

 

Toplantıda kısa bir konuşma yapan Kılıç, dayatan değil danışan bir anlayışla hizmet ettiklerini vurgulayarak, “4.5 yıl önce göreve geldiğimiz gün,bu kenti birlikte yönetmeye söz verdim. Sizlerle sürekli bir araya gelerek, mahallelerimizin ve halkımızın sorunlarına ortak çözüm bulmak imkanımız oldu. Sizlerle bir aile gibi olduk. Bu bizim için büyük bir şans. Bu sayede çözüm konusunda işlerimiz daha da kolaylaştı. Ben sosyal demokrat bir anlayışın temsilcisi olarak bu görevimi sürdürüyorum. Her zaman birlikte yönetmeyi, ortak akılla, ortak kararlara imza atmayı tercih ettim” dedi.

 

Yurttaşlar sosyal medyadan yazdı

 

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç'ın toplantı resimlerini sosyal medyada paylaşması üzerine, yurttaşlar kendi sokaklarındaki sorunları yorum bölümünde dile getirdi.

 

İbrahim Koç  Altayçeşme Mahallesinde İstiklal Caddesi İle Batı Sokağın birleşim noktasında yolun daralmasından dolayı sürekli sıkıntı olmakta, yaya olarak yürümek mümkün olmamaktadır. Ayrıca Batı Sokağın kaldırımlarında gereksiz konulan çöp bidonlarından ve yola sarkan ağaç dallarından yürümek mümkün olmamaktadır. Bu durumu defalarca yazmama ve aramama rağmen tarafınızca bir çözüm bulunmamış ve geri dönüş bile yapılması nezaketinde bulunulmamıştır.

 

Seher Akyol Cantürk  Cevizli Mahallesi  Yavuz Sokak berbat ve pislik icinde lokantalarin kapi onleri yag insatlarin demirleri kaldirimlarda insanlar (nasıl) yuruyecekler bilemiyorlar ilginize...

 

Ahmet Köse  Gülensu Emek Caddesi  no 62nin  önü çok kötü bir görüntü.  Oraya 8 veya 10 sıra kaldırım taşından duvar olsa cadde(de) güzel bir görüntü olacak

 

 

 


 

 

Kaynak: (MCÖ) - Marmara Çağdaş ÖZEL Editör:
Etiketler: Başkan, Kılıç,, Muhtarlarla, Buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı